Nagłówki a wspólczesne prace licencjackie

Druga zdolność techniczna strona napisania pracy

Pisanie pracy licencjackiej to dwie umiejętności - jedna to wiedza zdobyta w czasie studiów i jej podsumowanie w formie napisanej pracy na ustalony temat. Druga umiejętność to techniczna strona napisania pracy, gdzie jest sporo ułatwień, ale korzysta się z nich pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy. Obecnie programy przeznaczone do pisania (nazywane często biurowymi), są zazwyczaj bardzo proste w obsłudze, ale szalenie przydatne. Niejeden student przeżył szok, gdy jego praca licencjacka, czy inna zaliczeniowa, która ładnie wyglądał na ekranie, w druku "rozłazi"się.

Pracach pisanych jednostronnie zasady nagłówku

Często w takiej sytuacji wersy nie mieszczą się w równych linijkach. Niektóre uczelnie wymagają, by prace miały nagłówek, w którym ma być określony tekst. Przy pracach pisanych jednostronnie zazwyczaj w nagłówku znajduje się tytuł rozdziału. W pracach, które są drukowane dwustronnie zazwyczaj po lewej stronie umieszcza się tytuł pracy,a na prawej kartce w nagłówku jest umieszczany aktualny tytuł rozdziału. W większości programów na pasku narzędzi jest polecenie:Wstaw, a tam odnajdzie się bez trudu: Nagłówek - kliknięcie uruchomi tę funkcję.

Przystoi zdawać sprawę, że godzi wytworzyć

Trzeba jeszcze ustawić oddzielnie nagłówki do każdego rozdziału osobno. Należy pamiętać o tym, że trzeba stworzyć nowy styl dla dla każdego rozdziału. Jeśli różne strony mają mieć różne nagłówki to w nowszych oprogramowaniach klikając na pasku narzędzi:Format, znajdziemy hasło:

Warto przy pisaniu pracy licencjackiej korzystać z najnowszych rozwiązań, ponieważ one bardzo ułatwiają techniczną stronę tworzenia takiej pracy.Prace licencjackie muszą być profesjonalnie.